Endodonti Temel İlkeler ve Uygulamalar

Endodonti Temel İlkeler ve Uygulamalar

Endodonti, Dünya dişhekimliği içinde önemi günden güne artan çok popüler bir branş durumuna geldi. Ülkemizdede Endodonti'ye büyük bir ilgi var. Meslektaşlarımızın bilimsel faaliyetlere olan katılımı, konferans ve kurs talepleri oldukça yoğun. Öte yandan bilgi çağının baş döndürücü hızında, hastalarında diş sağlığı konusunda çok daha bilinçli olduklarını görmekteyiz. Artık insanlar "diş kaybetmek"ten hoşlanmıyor. Ağızlarındaki dişlerin ne olursa olsun muhafaza edilebilmesini istiyorlar. Ve bu karşılıklı talep doğal olarak gittikçe artarak Türkiye'de Endodonti için büyük bir potansiyel oluşturmaktadır.

Bu alanda uğraş veren çok değerli öğretim üye ve yardımcılarının katkıları da şüphesiz ki yadsınamaz. Ancak yine de öğrencilere, doktora öğrencilerine ve tüm diş hekimlerine Endodonti ile ilgili kapsamlı bir kaynağı "Kitap" olarak sunabilmek gerekliydi diye düşünüyorum.

Dr.Torabinejad'm bu eseri; içindeki her bölümü, konusunda uzman olan Endodonti'nin değerli birçok bilim adamı tarafından yazılmış, son yenilikleri ve klinik uygulamaları kriterler içinde sunan çok değerli bir yapıt. Aynı zamanda A.B.D.'de diş hekimliği eğitimi veren fakültelerde ders kitabı olarak da önerilmektedir. En önemlisi, klinik uygulamaların nasıl olması gerektiği yanıtlarını Endodonti'nin tüm değerli bilim adamlarının süzgecinden geçirerek sıralayarak meslektaşlarımın akıllarının karıştığı her konuya açıklık getirmektedir.

Kitap yazmak öteden beri istediğim ve planladığım bir işti.

Ancak bu kitabı görünce onu Ülkemin öğrencilerine ve meslek-taşlarıma kazandırmayı daha çok önemsedim. Bu kadar değerli kişilerin içinde yer aldığı bir eseri oluşturabilmek kolay değildi...

Her ne kadar bir çok bilgiye ulaşabilmek bazıları için çok kolay olsa da, herkes çok akıcı yabancı dil bilmeyebilir. Ülkemin eğitim sistemi içinde herkes aynı düzeyde yabancı dil öğrenemeyebilir. Meslektaşlarımın endodonti alanında dil konusunda eşitsizlik yaşamalarını içime sindirememişimdir. Ya da bir kişinin yabancı dili İngilizce olmayabilir. Ama her şeyden önce bu ülkenin meslektaşlarının elinde herkesin ana dilinde bir ders kitabı, yada bir başucu kitabı olması çok önemliydi.

Bu kitabı çevirmeyi çok istedim. Bir yıldan fazla mesaimi bu oldukça zor ve titiz çalışma için harcadım. Şimdi bunu başarmış olmaktan çok büyük bir kıvanç duyuyorum. Çok mutlu ve huzurluyum.

Çeviride benimle birlikte çalışıp, gecesini gündüzüne katıp en büyük desteği, ve emeği veren sevgili asistanım "HANDE GÜRBÜZ"e şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca yardımları için asistanlarım; Erdal Pehlivanoğlu'na, Ece Özcan'a, Müge Gönder'e,

Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9789754208290
Basım Yılı 2011
Baskı sayısı 1
Sayfa Sayısı 474
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Torabinejad, Walton
Çeviri Prof. Dr. Raif Erişen

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 150,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: endodonti temel ilkeler ve uygulamalar, 000429, nobel tip kitabevi, alternatif tip, Endodonti Temel İlkeler ve Uygulamalar, Prof. Dr. Raif Erişen, Torabinejad, Walton, iNobel Tıp Kitabevleri, 9789754208290, diş hekimliği kitapları, diş hekimliği, diş kitapları, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları