Ağız Diş ve Çene Hastalıkları Atlası

Ağız Diş ve Çene Hastalıkları Atlası

Son yıllarda diş hekimliği ve tıbbın çeşitli branşlarındaki ilerlemeler sayesinde ağız, diş, çene hastalıklarının teşhis ve tedavilerinin tıbbın diğer branşları ile ayrılmaz bir bütün teşkil ettiği kesinlik kazanmıştır. Bu açıdan bakıldığında uluslar arası terminolojide'oral medicine olarak tanımlanan ağız, diş, çene hastalıklarının; oral cerrahi, maksillofasiyal cerrahi, plastik cerrahi, pediatrik onkoloji, dermatoloji, kulak burun boğaz hastalıkları gibi çeşitli branşlar ile aynı yelpaze içinde bulunduğu görülmektedir. Diş hekimliğinde, zamanla birlikte artan bilgi erişimleri sonucunda elde edilen yeni çalışmaların sonuçları ve klinik verilerin değerlendirilmesiyle hangi hastalıklarda ne şekilde tedavi yapılabileceği ve tedavilerin güvenlik dereceleri belirginleşmektedir.

Bu kitabımda, daha önce yazdığım kitaplardan da alıntılar yaparak yeni bilgileri son şekilleri ile sunmayı amaçladım. Oral ve maksillofasiyal bölgeyi ilgilendiren hastalıkların tanımlarından tedavilerine kadar tüm spesifik belirtilerini klinik deneyimler ile birleştirerek sundum. Ayrıca tüm hastalık belirtilerinin özelliklerini renkli resimler ile destekleyerek diş hekimliği öğrencilerinin, klinisyen diş hekimlerinin ve uzmanların hastalık tanımlamalarına katkıda bulunmayı amaçladım. 971 renkli resimden meydana gelen bu arşiv hekimlerin hastalıkları teşhisinde ve tedavisinde pratik bir yol izlemelerini sağlayacaktır.

Sonuç olarak kitabımı yazarken amaçladığım en önemli nokta tıp ve diş hekimliği disiplinlerinin arasındaki kuvvetli ilişkinin vurgulanmasını ve hekimlerimizin hastalarımızı bu multidisipliner bir vizyon ile izlemesi gerekliliğini ortaya koymak olmuştur. Kitabımın tüm öğrencilerime ve diş hekimlerine yararlı olabilmesini temenni ederim.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9789754208993
Basım Yılı 2012
Baskı sayısı 1
Sayfa Sayısı 556
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Prof. Dr. Hakkı Tanyeri

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 150,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Atlası, Nobel Tıp Kitabevleri, Prof. Dr. Hakkı Tanyeri, 9789754208993, atlas, ağız, diş, çene, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları