Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği
Hasta yaş gruplarına göre düzenlenmiş başlıkları ile bu kapsamlı kitap çocuk diş hekimliğinin bütün alanlarını içermektedir. Her yaşa özgü bölüm çocuğun yaşadığı fiziksel bilişsel duygusal ve sosyal değişikliklerin yanı sıra ilgili yaştaki diş hastalıklarının epidemiyolojisini de kapsamaktadır.Diğer yaşa özgü başlıklar ise doğumdan 3 yaşa kadar genetik rahatsızlıklar süt dişlenme ve geçiş yıllarındaki travma tedavisi ve ergenlikte estetik ve spor diş hekimliğidir.

Kaliteli kuşe kağıt 8 bölüm tamamem renkli 4.baskı

ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ İÇİN TEMEL KAYNAK

- YENİ! Genç daimi dişler bölümünde pulpa tedavisi hakkında bilgiler ve süt dişi pulpasının normal histolojisi ile birlikte farklı pulpa tedavi yöntemler.

- En son çürük risk değerlendirme bilgileri.

- Koruyucu diş hekimliği kısmında hayatın belli bir döneminde çocuğun ihtiyaçları odaklı gelişimsel temelli proaktif tavsiye sistemi.

- Çocuk hastalar için gözden geçirilmiş 2004 sedasyon rehberi.

- Klorheksidin vernik; bu oral mikrobiyal hala ağız hastalıkları ile savaşmada önemli bir araç olmaya devam etmektedir.

- Çocukluk dönemi immunasyon takvimini içeren son ek- tüm çocuk diş hekimleri için önemli bilgiler.

- Metindeki kutucuklar sigara kullanımı,alternatif restoratif tedaviler ve özel ihtiyaçları olan çocuklar için fırçalama teknikleri gibi ilginç yeni tedavi konularını içermektedir.

- YENİ! Sekiz bölüm tamamen renkli.

ŞİMDİ DAHA RENKLİ, DAHA GÖRSEL VE KLİNİK DURUMLAR İÇİN DAHA FAZLA ÖRNEKLERLE DOLU!

Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9789757175810
Basım Yılı 2009
Baskı sayısı 4
Sayfa Sayısı 750
Kitap Dili TÜRKÇE
Yazar Editör Pinkham Cassamassımo
Çeviri Prof. Dr. Tuba TORTOP, Prof. Dr. Özlem TULUNOĞLU
Ebat (cm) 19,5*4,5*26,5 cilt kapak renkli kuşe

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 225,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Çocuk Diş Hekimliği, ankara nobel tıp, ankara nobel tıp Çocuk Diş Hekimliği, sağlık, tıp, diş hekimliği, Özlem Tulunoğlu, Tuba Tortop, Pinkham Cassamassımo, Pinkham Cassamassımo kitapları, Çocuk Diş Hekimliği ankara nobel tıp, 9789757175810, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları