Diş Hekimliğinde Sistemik Acil Durumlar

Diş Hekimliğinde Sistemik Acil Durumlar

Biz bu kitapta, diş hekiminin sunacağı sağlık hizmetleri sırasında sistemik acil durumlara ihtiyaç duyacağı ve cevap aradığı sorulara yanıt bulabileceği bilgilere ve genel hatlarıyla klinik acil durumlardaki semptom ve bulgulara yer vermek suretiyle, hayati acil durumlarda diş hekiminin uygulayacağı ilk yarım ve acil tedaviler ile komplikasyonlardan kaçınması için önceden alacağı önlemlerin sunulmasını amaçladık.

Kitabın birinci bölümünde öncelikle, sistemik acil durumlar ve komplikasyonlardan kaçınmada “önlenimin” önemini vurgulayarak, komplikasyonların tedavisinde ilk ve en önemli basamağı, “önlenimin”  oluşturduğunu belirtmeye çalıştık. Bu bölümde önemi nedeniyle ayrıca, iyi bir preanestetik değerlendirme, fizik muayene, hasta hazırlığı ve incelenmesi ile hastanın değerlendirilmesinde; vital parametreler ve takibi, hastanın monitörizasyonu, laboratuvar tetkikleri ve yorumlanması gibi bazı temel tıbbi kavramlara yer verildi. Kitapta yine önemi nedeniyle, hemoraji ve şok, diş hekimliğinde acil durum protokolü ve sistemik acil durumlarda kullanılan ilaçlar, ameliyat anı ve sonrası karşılaşılan komplikasyonlar üzerinde de durulmuştur.

Diğer yandan; bu kitap içeriğindeki önemli bilgilerin okuyucunun dikkatini çekmesi ve kolay anlaşılacak şekilde göze hitap etmesini sağlamak amacıyla, sözcükler veya cümleler siyah olarak yazılmış, hastalıkların semptom ve bulguları ile tedavi şekilleri, imleçler veya rakamlar ile belirlenip, alt alta sıralanarak sunulmuştur..

Konuların içeriği ve bilgi akışında, Ağız, Çene ve Yüz Cerrahisi uygulamalarımızdaki birikimlerimiz ışığında, her kademedeki meslektaşlarımızın sistemik hastalıklar ve acil durumlarda gereksinim duyacakları bilgiler ile çeşitli klinik durumlarda diş hekiminin yaklaşımı ve hastalarına sunacağı acil tedaviler esas alınmıştır.

Bu bağlamda, diş hekimliğinin dâhiliyesi diyebileceğimiz ve temel tıbbi misyonu destekleyici bilgilerin yer aldığı “Diş Hekimliğinde Sistemik Acil Durumlar” kitabının, diş hekimliği öğrenci eri, diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi gören her daldaki diş hekimliği asistanlarına, diş hekimlerine ve özellikle ağız ve çene cerrahisi alanında uzmanlık eğitimi almakta olan asistanlar ile yataklı servis takibi yapan her kademedeki akademisyen meslektaşlarımıza iyi bir rehber olacağını umuyorum.

                                                                Prof. Dr. Behçet Erol

                                                Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı


Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786059215916
Basım Yılı 2019
Baskı sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 300
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Prof. Dr. Behçet Erol
Ebat (cm) 16*24 karton kapak 1. hamur
Yayınevi Ankara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 50,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Diş hekimliğinde Sistemik Acil Durumlar, Ankara Nobel Tıp, 9786059215916, Prof. Dr. Behçet Erol, diş hekimliği kitapları, diş hekimliği, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları