Abrams'ın KLİNİK İLAÇ TEDAVİSİ Hemşireler İçin Akılcı İlaç Uygulamaları

Abrams'ın KLİNİK İLAÇ TEDAVİSİ Hemşireler İçin Akılcı İlaç Uygulamaları
Öğrenme Hedefleri, öğrenciye; o bölümü okurken ve Hemşirelik Klinik Sınav Sorularını yanıtlarken, neleri öğrenmesi gerektiğini özetlemektedir.
Her bölüm, hasta odaklı bir klinik senaryo ile başlamaktadır. Tüm bölüm boyunca okuyucuya, farmakolojiye hasta odaklı ve interdisipliner yaklaşımı pekiştirecek şekilde metin içeriğini ilgilendiren kritik düşünme soruları sorulmaktadır. 
Tanımlamaları da verilen Anahtar Terimler okuyucunun metin içeriğini anlamasına yardım etmektedir.

Spesifik Özellikleri
YENi! Q Her bölüm tartışması çine dahil edilen Kalite ve Güvenlik Uyarıları okuyucuyu önemli güvenlik konularında uyarmakta ve hasta bakımında birincil önceliğin güvenlik olduğunu vurgulamaktadır.
Siyah Kutu Uyarıları FDA tarafından bir ilaçla ilişkili olarak belirlenmiş şiddetli ve yaşamı tehdit eden yan etkileri öne çıkartmaktadır. 
Bir Bakışta İlaçlar Tablıları uygulanma yolları ve doz aralıkları (erişkin ve çocuklar için) ve ayrıca o sınıf içindeki herbir ilaçın gebelik kategorisi hakkındaki bilgileri özetlemektedir. Prototip ilaç özellikle işaretlenmiştir.
YENİ! İlaç-Bitki-Besin etkileşimleri kutuları, ilaçlar diğer ilaçlar, besin ve bitkisel destekler ile alındığında, ilacın etkisinde azalma veya artma durumlarını vurgulamaktadır.
Kanıta Dayalı Uygulama kutuları güncel araştırmalar ve bunun hemşirelik uygulamaları ile entegre edilmesi için bunun hemşireliğe etkileri hakkında bir özet sunmaktadır. 
Hasta Eğitim Rehberleri hasta ve ailesinin eğitimi için gereken spesifik bilgileri listelemiştir.
Hemşirelik Süreci bölümleri, tanılama, hemşire tanısı, planlama/hedefler, hemşire girişimleri ve değerlendirme açısından ilaç tedavisine genel bir bakış sağlanmaktadır. Her bölümün sonunda yer alan hemşirelik süreci, hastalık süreci ve ilgili ilaç tedavisi için spesifik hemşirelik bakımı hakkında bir rehber sağlamaktadır.
YENİ! Hemşirelik Klinik Sınav Soruları, metinin her yerine serpilil olup okuyucudan, daha önce sunulmuş olan öğrenme hedefleri ve bilgiler ile örtüşen NCLEX-tipi soruları yanıtlaması istenmektedir. Bu özellik, öğrencilerin kitap okurken bilgilerini ve uygulama becerilerini kontrol ederek, kendilerini hastaların bakımına hazırlanmalarına yardım etmektedir.
Bölüm Sonu Özellikleri
Anahtar Kavramlar her bölümde sunulan en önemli içeriği özetlemektedir.
Eleştirel Düşünme Soruları bir veya iki vaka çalışmasına dayanmakta ve okuyucunun metin içeriğinin kavramasını pekiştirmektedir.
Gönderme ve Kaynaklar bölüm içeriğinin dayandığı ve ileri okuma için kullanılacak kaynakları sağlar
Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786054649808
Basım Yılı 2015
Baskı sayısı 10
Sayfa Sayısı 1156
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Geralyn Frandsen Sandra Smith Pennington

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 80,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Abrams'ın KLİNİK İLAÇ TEDAVİSİ Hemşireler İçin Akılcı İlaç Uygulamaları, Akademisyen Kitabevi, Geralyn Frandsen, Sandra Smith Pennington, Emine İyigün, Sevinç Taştan, 9786054649808, Hemşireler İçin Akılcı İlaç Uygulamaları, Hemşireler kitapları, hemşirelik kitapları, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları