Kadın Hastalıkları ve Doğum Soru Bankası

Kadın Hastalıkları ve Doğum Soru Bankası

Sevgili meslektaşlarım;

Mesleki zorluklar ve malpraktis davaları nedeniyle popülaritesi azalan Kadın Hastalıkları ve Doğum branşının aksine, popülaritesi gün geçtikçe artan yandal sınavı hem tecrübeli hem de yeni uzman hekimlerin  dikkatini çeken bir sınav olmuştur. Oldukça geniş bir konu dağılımına sahip bu branşın yandalının olması nasıl mantıklıysa; belki de tüm tıbbın en yorucu dallarından birinde spesifik bir alana ve dolayısıyla popülasyona hitap edebilecek olmak da pek tabi oldukça cezbedicir.

Bu sebeple de tıpkı hepimizin adımladığı TUS basamağında olduğu gibi, bu sınavda da seçilmiş hatta konusuna daha hakim bir grup hekim arasında öne çıkmak için önemli bir mücadele, yandal uzmanı olmak isteyen hekimleri beklemektedir. Aynı durum şüphesiz başasistan olarak mesleki hayatına devam etmek isteyen hekimler için de söz konusudur.

Bilindiği üzere hem tıp fakültesi macerasında hem de TUS sınavında eski sorular vazgeçilmez olmuştur. Bu gelenek uzmanlık sonrası sınavlarda da devam etmektedir. Bu sorular yandal, başasistanlık, doçentlik sınavı gibi sınavlara çalışan hekimlerin kendisini test etmesini sağlayabildiği gibi, yıllar boyunca soruları hazırlayan hocaların da önemsediği kısımları işaret etmekte, bu kısımları tekrar gözden geçirdiklerinde adayların sorgulanmış bölümlere dikkatlerinin daha yoğun olmasını sağlayabilmekte ve adaylara, sınavlara çalışırken yol gösterici bir ışık olup kuşkusuz motivasyonlarını arttırabilmektedir.

Ancak son yıllarda soruları hazırlayan kurum tartışmaya açık olsa da, belki de kendi adlarına haklı biçimde soruların yayınlamasını yasaklamıştır.

Biz bu kitapta 2011 - 2017 yılları arasındaki (2017 ARALIK DAHİL), yani şimdiye dek sorulmuş tüm yandal sorularını ve son yıllarda yandala uyarlanarak sorulan TUS soruları sebebi ile; 2000 yılı ve sonrası tüm TUS sorularını inceleyerek, önce sorulan kısımları belirleyip, sonra da bu sorular ya da soruların sorulduğu bu kısımlar güncel kaynaklar ışığında başka nasıl sorulabilirdi düşüncesiyle, ÖSYM’nin yasağına saygı duyarak, tamamı yeni ve üzerinde uzun süre çalışılmış sorular hazırlamaya çalıştık.

Bildiğiniz birbirinin aynı eski sınav soruları ve klasik kitapların aksine yandal ve başasistanlık sınavı için mutlak gözden geçirilmesi gereken bir soru bankası derlemek amacıyla yola çıktık. Basım aşamasında  içimize sinen, son derece inandığımız bir kitap olduğuna inanıp, sizlere öyle sunma kararı aldık. Binin üzerinde soru bulacağınız, yepyeni ve yanıtları güncel bu kitabın sizler adına hedeflerinize ulaşırkenbir mihenk taşı olacağına inanıyorum…

Motivasyonları, ilgileri, verileri, dikkat ve gayretleri için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Faydalı olmasını umarak…

                                                                            Op. Dr. Yunus Emre PURUT


Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786059215565
Basım Yılı 2018
Baskı sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 410
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Op.Dr.Yunus Emre PURUT
Ebat (cm) 19,5*27 karton kapak 1. hamur renkli
Yayınevi Ankara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 75,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Kadın Hastalıkları ve Doğum Soru Bankası, Ankara Nobel Tıp Kitabevleri -E yandal komisyon, kadın hastalıkları, kadın doğum, jinekoloji kitapları, yandal kitapları, baş asistanlık, uzmanlık bitirme, asaitanlık sınavları, uzmanlık sınavları, yandal sınavı, tıp sınav kitapları, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, tus, kadın ve dogum, sınav, soru, Yunus Emre PURUT, E- Yandal, Alışverişegel Ankara Nobel Tıp Kitabevleri iştirakidir, İstanbul Nobel Tıp Kitabevleri Ankara Nobel İştirakidir, İzmir Nobel Tıp Kitabevleri Ankara Nobel İştirakidir, KRC Başkent Tıp Kitabevi Ankara Nobel İştirakidir, Nobel Tıp Kitaplari Ankara Nobel Tıp Kitabevleri İştirakidir, Yayinevinden.com Ankara Nobel Tıp Kitabevleri iştirakidir,