Casarett and Doull's Toksikolojinin Temelleri

Casarett and Doull's Toksikolojinin Temelleri

Toksikolojinin temelleri kitabı Casarett & Doull’s Toxicology: The Basic Science Of Poisons kitabının sekizinci baskısında detaylı olarak bahsedilmiş olan temel konuları içermektedir. Casarett & Doull’s Toxicology: The Asic Sciencee Of Poisons kitabının yazarlarının hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz toksikolojinin temelleri kitabındaki konular ve bölümle bu temel üzerine yazılmıştır.

Toksikolojinin temelleri kısaca çok geniş olan toksikoloji biliminin bir özeti halindedir, aynı zamanda toksikanın belirli organlara ve sistemlere olan etkisini açıklayabilmek için anatomi, fizyoloji ve biyokimyanın önemli konularında da bahsetmektedir. Bu kitabın toksikoloji ile lisans ve lisansüstü seviyelerinde ilgilenen herkese ve diğer disiplinlerden kişilere de faydalı olacağına inanmaktayız, bu sayede toksikolojinin temel kavram ve ilkeleri daha da güçlenecektir. 

Bu kitap yedi bölümden oluşmaktadır. Bunlar;

1. Toksikolojinin Genel İlkeleri,

2. Toksikanların Yer Değiştirmesi,

3. Organlara Yönelik Olmayan Toksisite,

4. Hedef Organ Toksisitesi,

5. Toksik Etkenler,

6. Çevresel Toksikoloji 

7. Toksikoloji Uygulamaları

Her bölümün başında bölümle ilgili önemli noktalar yer almaktadır ve bölümün sonunda ise genel değerlendirme için sorular bulunmaktadır. Okuyucuların değerlendirme ve yorumlarını daha iyi olabilmek adına bekliyoruz ve son baskı ile ilgili yorumlar için teşekkür ederiz.

Bu kitaba katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz. Özellikle bu kitabın yazım aşamasında sevgileri, sabırları ve destekleri için ailelerimize çok içten teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca Richard J. Batka ve Alyssa Shariro’ya bu kitabın yazım aşamasındaki yardımları için teşekkür ederiz. McGraw-Hill çalışanlarına beceriklilikleri, yol göstericilikleri ve yardımları için teşekkür ederiz. Son olarak öğretme aşkını bize aşıladıkları için ve bize öğrettikleri için sevgili öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Curtis D. Klaassen, John B. Watkins III


Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786059215183
Basım Yılı 2017
Baskı sayısı 3
Sayfa Sayısı 540
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Curtis D. Klaassen John B. Watkins
Çeviri Prof.Dr Sinan SÜZEN Doç.Dr.Pınar EKEROĞLU Doç.Dr. Ahmet Oğuz ADA Doç Dr. Onur ERDEM Doç.Dr. Gonca ÇAKMAK DEMİRCİĞİL Uzm.Dr. Bulut Demirel
Ebat (cm) 21,5*27,5 karton kapak renkli kuşe
Yayınevi Ankara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 125,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Casarett and Doulls Toksikolojinin Temelleri, Casarett and Doulls Toksikolojinin Temelleri ankara nobel tıp, Casarett and Doulls Toksikolojinin Temelleri Curtis Klaassen, toksikolojinin temelleri, 9786059215183, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları