Brukner & Khan's Klinik Spor Hekimliği

Brukner & Khan's Klinik Spor Hekimliği

Avustralya’da spor, dünyadaki birçok yerden daha geniş, derin ve silinemez bir şekilde ulusal bilince yerleşmiştir. Önemli sporculardan birisinin travmatik ya da aşırı kulanım nedeniyle bir spor yaralanması geçirmesi, aşırı yorgunluk veya beklentileri karşılayamama durumu ulusal öneme sahiptir. Bu durum, günümüzde spor aktivitelerine daha fazla bireysel katılım olmasıyla birlikte daha da önem kazanmıştır. Benzer problemler rekreasyonel sporcular, fit olmak isteyen orta yaşlı kişiler veya ileriki yaşlarında daha yüksek bir aktivite düzeyini sürdürmek isteyen daha yaşlı kişilerde de görülmektedir. 

Klinik Spor Hekimliği’nde yazarlar, spor ve egzersiz tıbbını elit sporcuların tekelinden alıp, adil ve doğru bir şekilde ait olduğu yere koymaktadırlar toplumda aktif olmayı isteyen herkesin hizmetinde olan bir uzmanlık dalı.

Bu kitap mantıklı ve kolay kullanılabilir bir şekilde dizayn edilmiştir. Bölümler tanısal kategorilerden çok, semptomun anatomik bölgesine göre düzenlenmiştir. Bunun sonucunda aktif bireylerle ilgilenen spor hekimliği uzmanları, pratisyen / aile hekimliği uzmanları, fizyoterapistler, masörler veya antrenörler için çok kullanışlı bir eser ortaya çıkmıştır. 

Spor hekimliğinin pratik yönleri kapsam içindedir, spor takımıyla ilgilenme ve bir takımla birlikte yolculuk eden klinisyenin duyduğu kaygılar, tüm bunlar göz önüne alındığında, bu tam zamanında yayınlanmış ve aktif bireylerle ilgilenen klinisyenler  için büyük önem taşıyan, son derece kullanışlı bir kitaptır. 

                                                                         JOHN R SUTTON MD, FRACP

Tıp, Egzersiz Fizyolojisi Ve Spor Hekimliği Profesörü

Sağlık Bilimleri Fakültesi 

Sidney Üniversitesi Amerikan Spor Hekimliği Koleji Eski Başkanı

Bu önsöz, 1996’daki zamansız ölümünden önce Profesör John Sutton tarafından yazılmıştır; bu şampiyona bilimin entegrasyonu, fiziksel aktivitenin teşvik edilmesi ve multidisipliner hasta bakımına olan katkıları nedeniyle saygılarımızı sunarız.


Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786059215718
Basım Yılı 2018
Baskı sayısı 5.baskı
Sayfa Sayısı 1104
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Brukner & Khan's
Çeviri Prof.Dr.Bülent Ülkar
Ebat (cm) 21,5*25,5 cilt kapak renkli kuşe

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 255,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Brukner & Khan's Klinik Spor Hekimliği, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, 9786059215718, Prof.Dr.Bülent Ülkar, Brukner, Khan's, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları