Hücre Kültürü ve Temel Moleküler Biyoloji Protokolleri

Hücre Kültürü ve Temel Moleküler Biyoloji Protokolleri

Yaşam bilimleri alanındaki çalışmaların önemli bir bölümü kültüre hücrelerde gerçekleştirilmektedir ve bununla ilgili deneysel bilgi birikimine sahip olmak, özellikle bu alana yeni giren araştırıcılar için önemli bir ihtiyaçtır. Günümüz bilgi paylaşımının geldiği nokta dikkate alındığında bu konu ve ilgili protokoller hakkında kısa bir internet araştırmasıyla bile çok sayıda protokole ulaşmak mümkündür. Ancak laboratuvar çalışmalarına ilk defa başlayacak veya daha önce farklı deneysel çalışmalara katılmış fakat hücre kültürü konusunda çalışmamış kişiler için, yazılmış bu protokollere bakıp deneyleri gerçekleştirmek oldukça güçtür. Bu kitabın yazılmasının altında yatan motivasyonlardan en önemlisi bu olmuştur. Amacımız kitabı eline alan deneyimsiz bir araştırıcının bile kolaylıkla deneyleri gerçekleştirebileceği bir protokol dizisi oluşturmaktı. Umarım bu amacımıza yaklaşabilmişizdir.

Kitap içerisinde yer alan protokoller literatürde yaygın olarak kullanılanlar arasından seçilmişlerdir ve tamamı yaptığımız çalışmalarda kullanılmış ve optimize edilmiş olanlardır. Ancak her laboratuvar çalışmasında olduğu gibi araştırıcıların kendi optimum koşullarında protokolleri düzenlemeleri gerekebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Kitap hücre kültürü alanına yeni adım atan lisans ve lisansüstü öğrenciler için yazılmış bir seçkidir. Umarım amacına ulaşır ve bu alana katkı sağlayabilir. 

Kitapta yer alan bazı protokoller ve tablolar; "Abcam, Life Technologies", "Dharmacon" ve "Roche" firmasına ait protokoller, tablolar ve onların düzenlemiş şekilleridir. Bu firmalara, protokollerin kitabımızda kullanma izni verdikleri için teşekkür ederiz.

                                                                                Prof. Dr. Mustafa ARK

Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786059215312
Basım Yılı 2017
Baskı sayısı 1.baskı
Sayfa Sayısı 160
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Prof. Dr. Mustafa ARK, Dr. Aysun ÖZDEMİR, Uzm. Ecz. Yaprak Dilber ŞIMAY, Dr. Burçin İBİŞOĞLU
Ebat (cm) 19,5*27,5 karton kapak renkli
Yayınevi ANKARA NOBEL KİTABEVİ

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 45,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Hücre Kültürü ve Temel Moleküler Biyoloji Protokolleri, Mustafa ARK, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, 9786059215312, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları