Basitleştirilmiş Klinik Mikrobiyoloji

Basitleştirilmiş Klinik Mikrobiyoloji

Bu kitabın amacı, bilgiyi açık v eğlenceli bir şekilde sunarak aklınızda kalmasını arttırmak ve mikrobiyolojiyi öğrenmenizi kolaylaştırmaktır. 

Bu kitabı yazarken yaklaşımımız şu olmuştur:

1) hızlı özümseme için konuşur gibi yazılmıştır.

2) “görsel hafıza araçları” olarak hizmet edecek çok sayıda şekil ve her bölümün sonunda özet tabloları kullanılmıştır. Bunlar, metin çalışıldıktan sonra sınav öncesi yapacağınız “son gece tekrarı” için kullanılabilir.

3) hem daha ilginç olması hem de hekimlik uygulamalarında hayati öneme sahip olması nedeniyle daha çok, klinik ve enfeksiyon hastalıkları boyutlarına yer verilmiştir.

4) organizmalara kavramsal, organize bir yaklaşım yaratılmış, böylece öğrencinin ezberden ziyade mantıksal patofizyolojiye bel bağlaması amaçlanmıştır.

HIV ve AIDS tuş gribi H5N1, SARS koronavirüs, Ebola virüs, Hantavirüs, E. Coli salgınları, Deli Dana Hastalığı, yeni antimikrobiyal antibiyotikler ve biyoterör ajanları gibi hızlı değişen başlıklar hakkında en yeni bilgiyi içerecek şekilde metin güncellenmiştir.

İleriki baskılar için tüm önerilere açığız. Kontrol ve düzeltme için tüm çabalarımıza rağmen gözümüzden kaçan hatalar olabilir. Bu kitabı okuyan tüm öğrencilerimizden düzeltmeleri ve yeni tekerleme/hatırlatma önerilerini bekliyoruz.

Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786059215848
Basım Yılı 2018
Sayfa Sayısı 415
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör by Mark Gladwin (Author), William Trattler (Author), C.Scott Mahan (Author)
Çeviri Prof. Dr. Zeynep Ceren Karahan
Ebat (cm) 20,5*27 karton kapak
Yayınevi Ankara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 60,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Basitleştirilmiş Klinik Mikrobiyoloji, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, Prof. Dr. Zeynep Ceren Karahan, 9786059215848, Mark Gladwin, William Trattler, C.Scott Mahan, Klinik Mikrobiyoloji, mikrobiyoloji, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları