Işığı Arayan Köy Kızı

Işığı Arayan Köy Kızı

En verimli yıllarımda Doğu Anadolu’da çalıştım. Ora insanının yanık türkülerini dinledim. Toylarında bulundum. Çaylarını, çorbalarını içtim. Komşu olduk, dost olduk, kirve olduk. 

1985 ten sonra doğu ve güneydoğu da yaşanan olaylar ve dökülen kanlar beni yüreğimden vurdu. Oralarda 53 yıl önce benim elim de birçok kez kana bulanmıştı. Ama benim elim her kana bulandığında dünyaya yeni bir can geliyordu. 

Dilek, Sevgi, Zeynep, Handan, Gündüz, Aytaş, Ertaç, Işık, Yıldız, Neşe, Önder, Kutlu, Özgür, Engin, Özlem ve daha niceleri benim çocuklarım. Onların ebe annesi benim, adlarını ben koydum. 

Daha sonra Türkiye’nin batısında da çocuklarım oldu: Selçuk, Erol, Barış Erdoğan, Ali, Zümrüt, Dilek, Sevinç, Ayhan ve daha niceleri…

Onlar kardeşti, ben tanıktım. 

Niye eli kanlı katiller olduk?! Niye öldük, niye öldürdük?!...

Tarih baba, sana soruyorum: niye vurduk, niye vurulduk?!


Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786059215961
Basım Yılı 2019
Sayfa Sayısı 168
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Fatma Sarıhan Türkmen
Ebat (cm) 13,5*19,5 karton kapak 1. hamur
Yayınevi Ankara Nobel Tıp Kitabevi

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 25,00TL

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: Işığı Arayan Köy Kızı, Ankara Nobel Tıp Kitabevi, 9786059215961, Fatma Sarıhan Türkmen, hemşirelik, ebelik, Sağlık kitapları, sağlık, tıp, tıp kitapları, İngilizce tıp kitapları, english medical books, ankara nobel tıp, izmir nobel tıp, krc başkent tıp, alisverisegel.com, yayinevinden.com, izmirnobel.com, krcbaskent.com, ankaranobel.com, nobeltipkitaplari.com, istanbulnobel.com, İstanbul Nobel Tıp Kitapları