Yıldırma (Mobbing)

Yıldırma (Mobbing)

Yazarın Önsözü,

Hayatımın daha önceki dönemlerinde de farklı zamanlarda kısa süreli yaşadığım fakat 2008 yılı sonunda başlayıp 2017 yılına kadar yoğun

bir şekilde devam eden yaşadıklarımın adını koyduğum tarihten itibaren bu konuda çalışmalar yapmaya başladığım mobbing ile ilgili ilk kitabımı 2013 yılında çıkarttım. Beni yok etmek ve sindirmek için çabalayan kişil- erin aksine mobbingden güçlenerek çıktım. Hiçbir etkisi olmadı mı tabii ki yaşamımda çok kötü geçen dalgalanmaların olduğu zamanlar oldu fakat gerek yanımda yer alan ailem ve dostlarım gerek ise bilimsel çalışmalar ve bu alanda edindiğim yeni çevreler bu dönemleri atlatmamda büyük fayda- ları oldu. Hayatım sadece iş ve ev arasında olsa idi muhtemelen şu anda ki durumda olamazdım, bana bu yaşadıklarım sosyal olan ve mobbing için de gerekçe olan yaşamımın ne kadar önemli olduğunu mobbing ile mücadele ederken bir kez daha anladım. Bu yoğun dönemlerimde beni rahatlatan diğer dostlarım ise ailemin bir parçası olan bana sabrı koşulsuz sevgiyi öğret- en can dostlarım (ailemizden ayrılan Nazlı ve Minnoş Kızım ile Arap oğlum ve benimle şu anda olan Rüzgâr ve Afacan oğlum ile ailemize yeni katılan Boncuk oğlum) bu zorlu dönemlerimde her daim yanımda oldular ve beni güçlendirdiler.

Dostlarımın desteği ile yazmaya başladığım ilk kitabım ve diğer çalışmalarım yine dostlarımın desteği ile geliştirilmiş olan yeni baskısının çıkmasına neden olduğu gibi sendikalar açısından da çok önemli olan ve olmazsa olmazların içinde yer alan mobbing ile ilgili sendikalar tarafından da kullanılması için bu yeni kitabında uyarlanmasına vesile oldu. Benim her an yanımda olan ailem ve dostlarıma bu nedenle çok teşekkür ederim. Mobbing ile başlayan ilgim daha sonra şiddetin diğer çeşitleri ile olan çalışmalarımla taçlandı.

Siz okurlara söyleyeceğim şey mobbingden ve mobbing uygulayanlardan korkmayın tam aksine dik durun ve mücadele edin onlar sizden korksun. Onların isteğinin tam aksine mobbing sizi yok etmesin beslesin güçlendirsin.

                                                                                    Doç. Dr. Nermin GÜRHAN


Kitap Detay Bilgileri
ISBN 9786057578150
Basım Yılı 2019
Baskı sayısı 1
Kitap Dili Türkçe
Yazar Editör Doç. Dr. Nermin GÜRHAN
Ebat (cm) 13,5*19,5 karton kapak
Yayınevi ANKARA NOBEL KİTABEVİ

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • 25,00TL
Satın alabilmek için asgari adet: 10

Lütfen Dikkat!

Tüm siparişleriz; stok imkanlarımıza bağlı olarak mümkünse 16:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün değilse en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yabancı yayınlar için yurtdışı sipariş gerektiğinden temin süresi 2-3 ay arasındadır. 

Etiketler: mobbing, yıldırma, ankaranobel, tıp kitapları, iş yerinde mobbing, psikiyatri, psikiyatri kitapları,